A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти Яготинської міської ради

Пільги та виплати членам сімей загиблих (померлих) захисників та захисниць України

ЗАКОН УКРАЇНИ Про внесення змін до деяких законів України щодо визнання учасниками бойових дій та особами з інвалідністю внаслідок війни, членами сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України окремих категорій осіб, які брали безпосередню участь у здійсненні заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, та інших питань

У разі загибелі  військовослужбовця сім'я отримує компенсацію

У разі загибелі військовослужбовця, сім’я має право на отримання одноразової виплати у розмірі близько 1 мільйона гривень. Крім того, сім’ї військовослужбовців мають право на отримання медичної допомоги та пільгового житла.

Виплата відшкодування шкоди здійснюється за рахунок державного бюджету України. Для отримання відшкодування сім’я загиблого військовослужбовця повинна звернутися до відповідних органів заявою та документами, що підтверджують факт загибелі військовослужбовця.

Крім виплати відшкодування шкоди, сім’ї загиблих військовослужбовців мають право на отримання інших видів соціальної підтримки від держави. Зокрема, відповідно до Закону України “Про державну соціальну допомогу сім’ям військовослужбовців, які загинули (померли) у зв’язку з виконанням службових обов’язків”, сім’ї загиблих військовослужбовців мають право на отримання додаткової соціальної допомоги.

Отже, сім’ї загиблих військовослужбовців мають право на виплату відшкодування шкоди та надання іншої соціальної підтримки від держави. Для отримання цих пільг необхідно звернутися до відповідних органів заявою та документами, що підтверджують факт загибелі військовослужбовця. Важливо пам’ятати, що ці пільги є гарантованими законом, і сім’ї загиблих військовослужбовців мають право на їх отримання.

Виплати та пільги сім’ї загиблого військовослужбовця

Також, відповідно до Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” та Закону України “Про статус військовослужбовців та їх правовий захист”, сім’ї загиблих військовослужбовців мають право на отримання певних пільг. Зокрема, вони мають право на безкоштовне отримання медичної допомоги, пільгове житло, пільговий проїзд у громадському транспорті, а також на пільги з оплати комунальних послуг.

Для отримання цих пільг сім’ї загиблих військовослужбовців повинні звернутися до відповідних органів заявою та документами, що підтверджують факт загибелі військовослужбовця. Проте, відомо, що не всі сім’ї знають про свої права на отримання пільг, тому важливо підвищувати рівень інформованості серед військовослужбовців та їх родин.

 

Вхід для адміністратора