ХVІ Міжнародний конкурс з українознавства для учнів 8-11 класів закладів загальної середньої освіти»
З 29 по 31 березня 2023 року в м. Києві на базі Науково-дослідного інституту українознавства відбудеться XVІ Міжнародний конкурс з українознавства для учнів 8–11 класів закладів загальної середньої освіти.
Метою Конкурсу є залучення учнівської молоді до пізнання України й українського світу через індивідуально-пошукові форми, розвиток інтелектуального потенціалу учнів на засадах українознавства.
Конкурс передбачає написання учасником (учасниками) науководослідної роботи українознавчого спрямування за одним із таких напрямів:
консолідація українського суспільства задля перемоги України у війні;
волонтерський рух у боротьбі українців проти російського агресора, підтримка України міжнародним співтовариством;
Герої сучасної української нації;
українська державність: минувшина і сучасність; боротьба за українську незалежність та соборність у ХХ–ХХІ ст.;
репрезентації національної пам’яті: події, постаті, місця, меморіальна героїка;
українська культура: традиції, інновації та креативні практики;
українці в світовій культурі: особистості, винаходи та мистецькі здобутки;
Україна та світове українство;
українська діаспора: соціокультурний вимір;
українська мова, освіта та наука як чинники збереження української ідентичності;
особливості екологічної культури населення України;
інформаційна безпека в сучасному гуманітарному просторі України.
З Правилами проведення Міжнародного конкурсу з українознавства для учнів 8–11 класів загальноосвітніх навчальних закладів можна ознайомитися на сайті НДІУ за посиланням: http://ndiu.org.ua/index.php/component/content/article/102-2009-08-31- 13-55-49/2008-2015-02-04-16-12-11.
Конкурс проводиться в два етапи: I етап (заочний) – до 20 лютого 2023 року, II етап (очний, м. Київ) – з 29 по 31 березня 2023 року.
I етап (заочний) Конкурсу передбачає написання учнями 8–11 класів закладів освіти в Україні та за кордоном науково-дослідних робіт. Завершені напрацювання учнів мають відображати самостійний творчо-пошуковий доробок, заснований на оригінальних джерелах. Учасники Конкурсу можуть представляти карти, технологічні програми та схеми, розроблені статистичні таблиці.
ІІ етап (очний) Конкурсу передбачає: виконання письмових конкурсних завдань, публічний захист науково-дослідних робіт (до 8 хвилин) та виконання тестів з українознавства.