A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти Яготинської міської ради

День фізичної культури і спорту України

Дата: 10.09.2020 14:14
Кількість переглядів: 264

Свято День фізичної культури і спорту в Україні відзначається в другу суботу вересня. Офіційно засновано в 1994 році. Це свято здорового способу життя і радості, що виникає при використанні корисної фізичної діяльності.

Свято фізичної культури і спорту відзначається в Україні повсюду. Це і День вчителя фізичної культури,  і вчителя лікувальної фізичної культури, і тренера, і реабілітолога, і організатора фізичних активностей різних рівнів. Це День спорту, і урочиста дата для всіх, хто цінує і шанує заняття спортом, одночасно.

В 2020 році День фізичної культури і спорту України припадає на 12 вересня.

Європейські види спорту, такі як футбол і боротьба почали поширюватися в Україні з кінця XIX ст. Всій Європі було відоме ім’я українського борця греко-римського стилю Івана Піддубного.

Багато перемог здобули українські спортсмени, виступаючи в різних видах спорту у склад із збірних команд СРСР. Легендами українського спорту є стрибун Сергій Бубка (35 світових рекордів), футболісти Олег Блохін та Ігор Бєланов, відзначені «золотим м’ячем»  як найкращі футболісти Європи.

Визнана в світі і українська школа художньої гімнастики. Зірками цього виду спорту свого часу були Ірина Дерюгіна і Лариса Латиніна, яка завоювала 18 олімпійських медалей (9 золотих, 5 срібних та 4 бронзові) – це найбільше досягнення в історії олімпіад. Всього українськими спортсменами було завойовано більше чотирьохсот олімпійських медалей.

На спортивному небосхилі України сяють зірки боксерів Володимира і Віталія Кличків, плавчихи Яни Клочкової, гімнастики Ганни Безсонової, легкоатлетки Жанни Пінтусевич, тенісиста Андрія Медведєва, футболіста Андрія Шевченка та багатьох інших знають далеко за межами України.

Вітаємо усіх із святом – Днем  фізичної культури та спорту!


« повернутися

Вхід для адміністратора