Удосконалення професійної майстерності вчителів-логопедів закладів дошкільної освіти
15 березня 2019 року методистом районного методичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту Яготинської районної державної адміністрації Миненок О.В. на базі ДНЗ№5 «Берізка» проведено засідання районного методичного об’єднання вчителів-логопедів закладів дошкільної освіти на тему: «Удосконалення методів і форм співпраці вчителя – логопеда та практичного психолога у роботі з дітьми, що мають мовленнєві вади».
Презентаційний блок засідання розпочала Миненок О.В., яка обґрунтувала тему та мету зібрання та наголосила про особливий зміст логопедичної роботи з дітьми відповідно до Базового компоненту дошкільної освіти та вимог корекційних програм. Особливу увагу звернула Оксана Вікторівна на використання різних методів і форм під час освітньої діяльності з дітьми, які мають мовленнєві вади. З досвідом роботи щодо взаємодії вчителя – логопеда та практичного психолога в логопедичній групі ДНЗ №5 «Берізка» учасників ознайомила вихователь-методист закладу Заморока Н.М.
Під час практичного блоку вчителі-логопеди закладів дошкільної освіти переглянули інтегроване логопедичне заняття «Пригоди лісових мешканців» з дітьми старшої групи ДНЗ №5 «Берізка». Діти, під керівництвом вчителя-логопеда Шевченко М.І. та практичного психолога Кривошеї Т.О., подорожуючи весняним лісом, допомогли вчителю «лісової школи», мудрому Їжажку, знайти своїх учнів. Малята із задоволенням зробили розминку, вправи з су-джоком та масажним кільцем, навчилися складати портфель, виконали вправи з мовленнєвого розвитку, логоритміки та відпочили за допомогою релаксації на «квітковій галявині». Під час відкритого заняття вчитель-логопед Шевченко М.І. та практичний психолог Кривошея Т.О. продемонстрували тісну співпрацю педагогів з дітьми, які відвідують логопедичну групу.
Також учасники засідання під час «круглого столу» обговорили проблему гнучкого використання традиційних та нетрадиційних методів корекційної роботи з дітьми дошкільного віку. Вчитель-логопед ДНЗ№2 «Дюймовочка» Сідак С.М. поділилася досвідом роботи з колегами з теми: «Організація корекційної роботи в закладі дошкільної освіти».
На завершення Миненок О.В. ознайомила педагогів з новинками методичної літератури та підвела підсумки. В ході засідання учасниками засідання прийняті методичні рекомендації з даної проблеми.