Портрет української молоді
Нині в Україні проживає понад 11,2 мільйонів молодих людей віком від 14?ти до 35?ти років, з них близько 14 тисяч проживають в межах Яготинського району. Завдяки своєму запалу та наполегливості молодь здатна творити важливі зміни, спрямовані на розбудову України. Підтвердженням цьому є активна громадянська позиція молоді у період Революції Гідності, анексії Криму та військової агресії Російської Федерації на Сході України. Саме молодь першою приносить у нашу країну сучасні західні тренди та генерує прогресивні ідеї. Представники молодого покоління започатковують тисячі ініціатив, які формують обличчя нашої країни та змінюють її.
День молоді ми святкуємо з 1994 року.
Напередодні свята хочемо запропонувати вам узагальнений портрет української молоді:
- У трійці головних життєвих пріоритетів молоді – незалежність, стосунки, сім’я.
- 83% молодих людей загалом задоволені життям, лише половина з них (56%) задоволена роботою.
- Молоді українці найбільше бояться війни та корупції, однак з останньою готові миритися.
- Українська мова є мовою спілкування для більшої частини нашої молоді. А ні на Сході, а ні на Заході країни молодь не вважає мову спілкування перешкодою для національного єднання. 65% вважає, що досконало нею володіє.
- Рівень грамотності серед молодих людей в Україні високий (99,76%).
- Молоді українці здебільшого незадоволені якістю освіти в державі – лише третина (33%) вважає, що навчання та навчальні заклади в Україні відповідають потребам сучасного ринку праці.
- Лише третина молодих українців переконані, що навчання i навчальні заклади в Україні відповідають потребам сучасного ринку праці (33%).
- Кожен п’ятий молодий українець навчався або хотів би навчатися за кордоном.
- Молодь вважає, що для працевлаштування передусім необхідні спеціальні знання та досвід (83%), а також зв’язки (79%).
- При виборі роботи молоді українці перш за все звертають увагу на рівень заробітної плати (96% вважають це важливим, з них 82% – дуже важливим), а в останню чергу – на можливість зробити щось цінне для суспільства (72% вважають це важливим, з них дуже важливим – лише 38%) та роботу з людьми (68% вважають це важливим, з них 42% – дуже важливим).
- 56% задоволені своєю роботою, тоді як 5% незадоволені.
- Абсолютна більшість української молоді (86%) має постійний доступ до мережі інтернет (щодня або весь час). 91% користується соціальними мережами.
- 80% – ніколи не зазнавали дискримінації щодо себе.
- 58% опитаних цілковито або скоріше погоджуються з тим, що демократія загалом є хорошою формою правління.
- 58% молоді висловлюють оптимізм щодо майбутнього українського суспільства, а 37% вважають, що впродовж наступних 10 років економічна ситуація в країні покращиться.
- 72% молоді стверджують, що не мають бажання емігрувати.
- П'ята частина українців працює на роботі, яка вимагає нижчого рівня освіти, аніж вони мають.
- Молодь України, за винятком 10%, здебільшого не цікавиться політикою.
- Кожен 5-ий молодий українець ніколи не читав книжок.
- У вільний час українська молодь найчастіше слухає музику, гуляє з друзями та дивиться фільми.
- 76% ніколи не бували за кордоном.
- Переважна більшість учасників опитування – 65%, мешкають разом з батьками. Решта орендує житло або живе в успадкованому.
- 7% опитаних вважають, що інтереси молоді скоріше добре, або дуже добре представлені в українській політиці.
- Українська молодь віддає перевагу офіційному оформленню стосунів, а шлюби після 30 років, особливо для жінок, сприймають як аномалію. Найоптимальнішим віком для одруження і народження дітей вважають 25 років. 86% бачить своє майбутнє у шлюбі з дітьми.
- У цивільному шлюбі проживають не більше 7%, при цьому відверто віддають перевагу такому шлюбу над офіційним тільки 2% опитаних.
- 92,6% молоді вважає Україну своєю Батьківщиною.
- 61% української молоді пишається, або скоріше пишається тим, що є громадянином України.
- 77,4%– знає текст Державного Гімну України.
- 75,3% – позитивно оцінює своє знання історії своєї країни.
- 18,9% молоді готові захищати Україну зі зброєю в руках у разі мобілізації та 1,5% молоді серед усіх опитаних вже брали, або беруть участь у військових діях.
- 41,8% молоді підтверджує свою готовність захищати незалежність та територіальну цілісність держави ненасильницькими методами, такими, як волонтерство чи благодійність.
- 71% української молоді висловлюють оптимізм щодо особистого майбутнього.
Молодіжна політика завжди й майже повністю зорієнтована на майбутнє, є тісно пов’язаною з динамікою конкретних суспільних змін, в цьому її особливість.
Державними пріоритетом повинно стати удосконалення існуючих нормативно - правової бази у сфері державної молодіжної політики України.
Нормативно - правова база у сфері державної молодіжної політики України:
- Про загальні засади державної молодіжної політики в Україні – декларація від 15 грудня1992 року.
- Про молодіжні та дитячі громадські організації – Закон України від 1 грудня 1998 року.
- Про деякі заходи щодо сприяння вирішенню актуальних питань молоді – указ Президента України від 06 січня 2010 року.
- Про Премію Кабінету Міністрів України за особливі досягнення молоді у розбудові України – постанова Кабінету Міністрів України від 13 червня 2004 року.
- Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні – Закон України від 1 січня 2017 року.
- Про затвердження типових положень про молодіжні консультативно-дорадчі органи – Постанова Кабінету Міністрів України від 18 грудня 2018 року.
Наприкінці, хочемо привітати молодь Яготинщини зі святом. Бажаємо вам втілювати свої яскраві мрії та ідеї задля зміни майбутнього. Будьте рішучими, впевненими у власних силах та натхненними! Ви – рушійна сила змін в України, і саме вам вирішувати, якою буде наша країна!